OTRZĘSINY W INTRNACIE „KORMORAN”

20 października 2022 r. w internacie „Kormoran”, zgodnie z coroczną tradycją, odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Celem tej uroczystości było przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności internackiej oraz ich integracja ze starszymi wychowankami.

W uroczystości udział wzięli oczywiście uczniowie klas pierwszych, zaproszeni goście: pani wicedyrektor Lucyna Olszewska, pani kierownik internatu Genowefa Jasionek, pedagog szkolny pani Dorota Nowik oraz wychowawcy z internatu. Uczniowie klas pierwszych, aby mogli się stać pełnoprawnymi mieszkańcami internatu,  musieli wykonać kilka zadań wymagających sprytu i inteligencji. Starsi koledzy i koleżanki przygotowali otrzęsiny z następującymi konkurencjami: wykonanie makijaży na twarzach (malowanie wąsów i  nosków) i zaprezentowanie swoich pomalowanych twarzy społeczności internackiej. Po tej konkurencji przyszedł czas na uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Następnie młodzież została zaproszona do udziału w chlipaniu mleka z talerzyków znajdujących  się na stole, quizie – pytania dotyczące internatu, odbijaniu balonów i rysowaniu pamiątkowych portretów swoich wychowawców. Po zmaganiach konkurencyjnych przyszedł czas na obcięcie „ogonków” i wręczenie przez panią kierownik pamiątkowych laurek.

Nie zapomnieliśmy również o wychowawcach internatu: pani Justynie i panu Macieju, którzy dołączyli do nas we wrześniu tego roku. Dla nich także przygotowaliśmy po jednej konkurencji. Pani Justyna wyrecytowała wiersz ułożony przez siebie:

„Zaczęłam pracę w tym internacie, nie wiem jak długo ze mną wytrzymacie.

Biegam sobie po pięterkach,  myśląc o waszych cwanych numerkach.

Uwielbiam śpiewać i rysować z wami, lecz wy wolicie bawić się telefonami.

Choć krótko jeszcze się znamy, myślę że jakoś się dogadamy.

Bo choć czasem wychodzą z was rozrabiaki, to wierzę, że tak naprawdę fajne z was dzieciaki.”

Pan Maciej natomiast miał za zadanie zjeść plaster cytryny z uśmiechem na ustach. Podczas otrzęsin panowała atmosfera wesołej zabawy i wszystkim dopisywał humor. Młodzież była zaangażowana w całe przedsięwzięcie, co było dużą nagrodą dla organizatorów tej uroczystości. Internacka impreza spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej uroczystości jak również zaproszonym gościom, którzy świętowali z nami przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności internackiej.     

Wychowawca grupy III  Barbara Sękielewska

Skip to content