Jesienią nie idź do jubilerów, aby zobaczyć złoto – idź do parków!

W ubiegłym tygodniu klasy kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu na zajęciach praktycznych wykonywały jesienne kompozycje. Bardziej doświadczeni uczniowie zmierzyli się z „żywymi obrazami” i wiankami.

Natomiast nasi pierwszoklasiści wykonali kompozycje w gąbce oazis na plastrze drewna. Wykorzystaliśmy wszystko, co można znaleźć o tej porze roku podczas spaceru na łące lub prac porządkowych w ogrodzie. Kwiatostany hortensji i traw, owoce jarzębiny i róży – wszystko to, możemy spotkać w swojej najbliższej okolicy. Prace uczniów prezentuje wystawa zorganizowana w bibliotece.

Dodatkową atrakcją jest także prezentacja prac zgłoszonych do udziału w szkolnym konkursie plastycznym „Mój kraj-OBRAZ” zorganizowanym z okazji tegorocznego Dnia Krajobrazu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych po garść jesiennych inspiracji. Być może wykonacie podobne kompozycje w swoich domach.

 Uczniami w trakcie zajęć praktycznych opiekowały się nauczycielki przedmiotów zawodowych: Natalia Bielińska i Magdalena Witkowska-Hrycek.

Natalia Bielińska

Skip to content