Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie wsparł walkę Jasia

Kiedy potrzebna jest pomoc, nie pozostajemy obojętni. Tym razem 6 października 2022r. w naszej szkole odbył się kiermasz ciast na rzecz małego, 3- letniego Jasia.

Nasz mały bohater Jaś Korshenrich od kilku miesięcy prowadzi nierówną walkę z podstępnym wrogiem jakim jest neuroblastoma IV stopnia. Potrzebuje przeszło 2 milionów złotych, aby pokonać chorobę. Obecnie przebywa w Barcelonie w klinice, która daje mu 92% szans na wyzdrowienie.

Nasza społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły włączyli się we  wsparcie akcji pozyskania pieniążków na leczenie chłopca. Były przepyszne ciasta, rogaliki, bułeczki, tiramisu, galaretki. Wszyscy chętnie wrzucali pieniążki do puszek z logo Jasia.

Bardzo serdecznie dziękuję: uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, że dzięki Wam mogliśmy dołożyć cegiełkę do leczenia Jasia w kwocie: 2 427, 51 zł i pomogliśmy przybliżyć cel, jakim jest pozyskanie całej niezbędnej kwoty. Za współpracę i pomoc podczas akcji charytatywnej dziękuję pani Katarzynie Dziębowskiej opiekującej się SU oraz przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego.

Zbiórka pieniążków odbyła się pod patronatem Centrum Wolontariatu, a wsparli ją też  uczniowie z jednej z kętrzyńskich szkół, którym również dziękujemy 🙂 .

Pomoc i wsparcie młodych ludzi świadczy o ich wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka, gdy zachodzi taka potrzeba.

Dorota Nowik – pedagog szkolny

Skip to content