Zajęcia praktyczne w branżowej szkole I stopnia

Prace polowe – zasiew

W czasie zajęć praktycznych uczniowie klasy 2ABB, mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas zasiewu łubinu zestawem ciągnika rolniczego firmy ZETOR PROXIMA 70 z siewnikiem „POLONEZ” dokonywali regulacji niezbędnych do siewu, podczas pracy polowej i usuwania powstałych usterek na bieżąco. Mechanicy-operatorzy mieli okazję wykorzystania swojej wiedzy teoretycznej w przełożeniu na praktyczne zastosowanie swoich umiejętności podczas pracy z w/w zestawem.

Grzegorz Mazurowski

Kombajn do zbioru zielonek

W czasie zajęć praktycznych uczniowie klasy 3ABB w zawodzie mechanik-operator dokonywali naprawy kombajnu do zbioru zielonek Z350/3, mieli możliwość wykorzystania swojego doświadczenia oraz zdobytej wiedzy. W wyniku podjętych działań uczniów i zastosowaniu wiedzy i umiejętności kombajn do zbioru zielonek otrzymał nowe życie i zostanie wykorzystany do nauki i pracy z uczniami kolejnych roczników.

Grzegorz Mazurowski

Ursus c360/P

W czasie zajęć praktycznych uczniowie klasy 2ABB dokonywali naprawy ciągnika rolniczego c360/P, w którym zostało zdiagnozowanych szereg usterek do usunięcia. Uczniowi stanęli na wysokości zadania  i własnymi siłami naprawili większość usterek. Ich chęci,  wiedza teoretyczna i doświadczenie sprawiły, że ciągnik trafił w dobre ręce.

Grzegorz Mazurowski

Skip to content