Ogólnopolska akcja #sadziMY

30 września klasa 3HTP wybrała się do zaprzyjaźnionego Nadleśnictwa Srokowo po odbiór sadzonek. Uczniowie naszej szkoły tym samym włączyli się aktywnie w ogólnopolską akcję #sadziMY organizowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Lasami Państwowymi.

Korzystając z  pięknej pogody młodzież miała okazję przespacerować się po ogrodzie dendrologicznym założonym przez lokalnych leśników. Mogli tam zapoznać się z kolekcją najpopularniejszych drzew i krzewów rosnących w naszym kraju. Oprócz tego zaciekawienie wzbudziły drewniane rzeźby oraz kolekcja budek lęgowych. Po powrocie do szkoły uczniowie zabrali się za sadzenie przywiezionych sadzonek. Młode świerki wzbogacą lokalny krajobraz i w przyszłości stworzą zielony szpaler oddzielający teren szkoły od pobliskiego zakładu produkcyjnego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym – zwłaszcza uczniom z technikum żywienia i usług gastronomicznych, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję. Zachęcamy także innych do uczestniczenia w przyszłorocznej edycji. Akcja #sadziMY organizowana jest corocznie.

Opiekunkami młodzieży na wyjeździe były nauczycielki przedmiotów zawodowych w technikum architektury krajobrazu – Natalia Bielińska i Magdalena Witkowska-Hrycek. 

Natalia Bielińska

Skip to content