W przeciąganiu liny jesteśmy coraz lepsi!

22 września 2022 roku w ZSCKR w Starym Lubiejewie odbyły się eliminacje strefowe do II Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w przeciąganiu liny.

W strefie I (najliczniejszej), oprócz naszej szkoły i gospodarzy w zawodach wzięły udział: Janowo, Marianowo – 2 drużyny męskie, Sokołów Podlaski, Suwałki oraz Sejny. Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach: męska, żeńska oraz mieszana (MIX). Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Pażuś, Marzena Trusz, Hubert Bodnar, Konrad Łazarczyk, Szymon Michałyk, Hubert Radawiec oraz Jakub Prościński. Rewelacyjnie spisała się nasza drużyna w kategorii MIX, w której zdobyliśmy III miejsce. W małym finale pokonaliśmy zeszłorocznych zwycięzców. W kategorii męskiej wywalczyliśmy V miejsce.

Start nasz uważamy za bardzo udany i kształcący. Dostrzeżono naszą wielką ambicję i determinację  w sportowej walce, co zostało podkreślone  przez delegata Polskiego Związku Przeciągania Liny. Mamy zapewnienie współpracy z PZPL oraz szansę na pozyskanie dodatkowego sprzętu do uprawiania tej bardzo ciekawej i dynamicznie rozwijającej się dyscypliny.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za umożliwienie wyjazdu na te zawody, no i oczywiście niezawodnemu Panu Danielowi Siemieniako za całą logistykę.

Krzysztof Kania

Skip to content