Europejski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

21 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie o charakterze profilaktycznym klas drugich z funkcjonariuszami policji KPP w Kętrzynie, a zostało przeprowadzone w ramach Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 Pani Justyna Śpiewak oraz pan Marcin Kurcinowski zapoznali naszych drugoklasistów (z technikum oraz szkoły branżowej I stopnia) z wiedzą na temat stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie zgłębili również wiedzę na temat wypadków i z jakich powodów do nich dochodzi.

Przedstawiciele KPP tłumaczyli także jak ważną rolę odgrywa kierowca i jakie ciążą na nim obowiązki i odpowiedzialność nie tylko za siebie, a także za innych użytkowników dróg.

Funkcjonariusze policji zwrócili szczególną uwagę na lekceważenie przepisów ruchu drogowego oraz nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości. Poinformowali również o konsekwencjach wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

Bardzo dziękujemy pani Justynie Śpiewak i panu Marcinowi Kurcinowskiemu za przekazanie wiedzy w sposób interesujący oraz za to, że nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa ruchu drogowego od specjalistów. DZIĘKUJEMY 🙂

Dorota Nowik – pedagog szkolny

Skip to content