Internackie Igrzyska Sportowe

Internackie Igrzyska Sportowe to już tradycja w naszym internacie. Co roku  w czerwcu  cała społeczność  internacka uczestniczy w spartakiadzie, biorąc udział w zmaganiach sportowych lub kibicując. W tym roku wraz z igrzyskami odbyły się otrzęsiny klas I poprowadzone przez Pana Krzysztofa Kanię wraz z grupą IV, pożegnanie uczniów klas III Branżowej Szkoły I Stopnia zorganizowane przez Panią Eleonorę Bronakowską oraz wręczone zostały podziękowania wychowankom za aktywny udział w życiu internatu przygotowane przez Panią Iwonę Dźwil.

Internackie Igrzyska Sportowe swoją obecnością zaszczyciły: v-ce Dyrektor Szkoły Pani Lucyna Olszewska, Kierownik Internatu pani Genowefa Jasionek oraz wychowawcy internatu i uczniowie.

Wydarzenie rozpoczęło się minutą ciszy, by uczcić pamięć śp. Andrzeja Sienkiewicza, wieloletniego pracownika Szkoły, nauczyciela, wychowawcę internatu, zaangażowanego w przygotowania każdej imprezy, a przy organizacji Igrzysk Sportowych wkładającego  całe swoje serce. Następnie przeszliśmy do pierwszego bloku, otrzęsin klas I, w  którym to uczniowie zmagali się z poprawnym pościeleniem łóżka, rzucaniem surowych jajek oraz z przeciąganiem liny. Za pomyślne przejście pasowania pierwszoklasiści otrzymali „Certyfikat mieszkańca Internatu”.

Kolejnym punktem wydarzenia były zmagania sportowe, w których główną nagrodą była wejściówka do kompleksu rekreacyjno-sportowego „Kętrzynianka” w Kętrzynie. Przystąpiły do nich cztery 3-osobowe drużyny. Rywalizowały w 5 konkurencjach: tor przeszkód, rzut beretem, cukierkowa sztafeta, zgarnij szarfę i wyścig w workach.  Zwycięstwo, po końcowej klasyfikacji, odniosła drużyna w składzie: Marzena Trusz, Mikołaj Witliński, Michał Polewaczyk. II miejsce zdobył zespół w składzie: Zofia Kamecka, Konrad Kulbacki, Piotrek Poterucha, III miejsce przypadło Halinie Niedźwiedzkiej, Pawłowi Butkiewiczowi, Hubertowi Giers. Poza podium, ale po wyrównanej walce, uplasowali się: Ola Satkiewicz, Łukasz Groch, Cezary Tereszko. Medale oraz drobne upominki, uczestnikom spartakiady wręczyły  v-ce Dyrektor Szkoły  pani Lucyna Olszewska oraz Kierownik Internatu pani Genowefa Jasionek.

Po rywalizacji sportowej przyszła kolej na uroczyste pożegnanie wychowanków klasy    III Branżowej Szkoły I Stopnia.  Uczniowie z rąk pani Kierownik Internatu oraz wychowawcy pani Eleonory Bronakowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne pamiątki.  Podziękowania za trud włożony w wychowanie, za opiekę podczas pobytu w internacie oraz dobre słowo popłynęły również w stronę wychowawców, w szczególności do Pani Eleonory Bronakowskiej oraz do Pana Krzysztofa Kani.

Dziękujemy bardzo wszystkim za udział w Internackich Igrzyskach Sportowych. Panu Grzegorzowi Kocińskiemu za zorganizowanie nagłośnienia, Wiktorii Łuszcz za fotorelację 🙂  

Katarzyna Aleszczyk

Skip to content