FINAŁ I EDYCJI KONKURSU „BOŻKOWSKIE POTYCZKI JĘZYKOWE 2022” Sieci Szkół Rolniczych MRiRW

03.06.2022r. w Dolnośląskim Zespole Szkół w Bożkowie, który jest nowo przyjętą placówką w   Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbył się finał I edycji konkursu „Bożkowskie Potyczki Językowe”. Do finału kwalifikowało się po 7 najlepszych uczniów z każdego języka obcego nowożytnego ze wszystkich szkół, biorących udział w szkolnych eliminacjach.

W naszej szkole takie eliminacje odbyły się z języka rosyjskiego. Organizator konkursu po sprawdzeniu wszystkich prac poinformował, że troje naszych uczniów: Piotr Fal z klasy 4BT, Bartosz Skonieczko z klasy 3B4 i Wiktoria Łuszcz z klasy 3 H4P znalazło się w zaszczytnym gronie finalistów.

Miło nam ogłosić, że w końcowej klasyfikacji (zarówno po części pisemnej, jak i ustnej) Piotr uplasował się na 3 pozycji, natomiast Wiktoria i Bartosz zajęli miejsca tuż za podium, odpowiednio 4 i 5 pozycję.

Serdecznie gratulujemy Piotrowi, Wiktorii i Bartoszowi udanego startu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że będzie to bodziec dla pozostałych uczniów, by w przyszłym roku wziąć udział w kolejnej edycji i rozwijać umiejętności również z pozostałych języków obcych nauczanych w naszej szkole.

Joanna Szwark

Skip to content