Architekci krajobrazu w akcji!

Przełom lutego i marca to idealny czas, aby zacząć przygodę ze szklarnią. O tej porze zaczyna się wysiew nasion kwiatów na tak zwane sadzonki. Dni stają się coraz dłuższe i dzięki temu naturalnego światła zazwyczaj wystarcza do kiełkowania prawie wszystkich uprawianych u nas roślin. Już w te pierwsze wiosenne dni uczniowie architektury krajobrazu wysiewali nasiona najróżniejszych pięknych roślin. Nasion, które w większości pozyskaliśmy z roślin posadzonych rok wcześniej: rudbekie, astry, Łubiny, aksamitki a nawet hortensje, które rozmnażaliśmy hydroponicznie.

Pierwszym etapem po wysiewie jaki wykonaliśmy było pikowanie siewek. Sygnałem do pikowania jest pojawienie się pierwszych liści właściwych. Zwykle ma to miejsce 2-3 tygodnie po wysiewie.

Etap drugi to hartowanie siewek. Hartowanie polega najpierw na redukcji dawek wody do podlewania i obniżaniu temperatury. Uzyskujemy to poprzez otwieranie drzwi, uchylanie osłon, a na noc zamykamy. Te zabiegi spowodują, że rośliny staną się mocniejsze, bardziej zwarte i odporne na niższe temperatury.

Etap trzeci ostatni i najbardziej satysfakcjonujący to sadzenie na miejsce stałe. Docelowym miejscem kwiatów są rabaty, kompozycje doniczkowe, balkon lub taras.

Dzięki wytrwałej pracy naszych architektów krajobrazu, możemy oglądać efekty, które cieszą oko i są poletkiem doświadczalnym: ogród szkolny, który w tym roku przeszedł metamorfozę wraz ze szklarnią, kompozycje roślinne w pojemnikach oraz rabaty przyszkolne.

Zapraszamy wszystkich do naszego ogrodu i terenów przyszkolnych do podziwiania naszej pracy, która o tej porze roku daje największą satysfakcję. Wiedza i serce wkładane w projektowanie terenów zielonych sprawiają, że pięknem krajobrazu przyszkolnego może cieszyć się cała społeczność szkolna oraz odwiedzający nas goście.

Arkadiusz Wanat

Skip to content