NASI UCZNIOWIE NA POLACH GRUNWALDU

31 maja odbyły się Ogólnopolskie Biegi Przełajowe Na Polach Grunwaldu. W zawodach, w różnych kategoriach wiekowych, wzięło udział ponad 1000 uczestników z dwunastu województw.


Startujący zostali przywitani przez gospodarzy imprezy (Urząd Marszałkowski, Warmińsko- Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Wójta Gminy Grunwald). Przypomniano również wydarzenie, które miało tutaj miejsce 15 lipca 1410 roku. Następnie przystąpiono do rywalizacji sportowej.

Po biegach w czterech kategoriach wiekowych szkół podstawowych, do startu przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 1500 metrów. Tu znakomite szóste miejsce zajęła uczennica klasy III PT Joanna Olenkowicz, ósma była Alisa Lashkowskaya z klasy I FTH, a dwunasta Anna Jakowicz reprezentująca klasę III PT.

Chłopcy przystąpili do biegu na 2000 metrów. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. 14. miejsce zajął uczeń klasy 2 BT Marcel Sadowski. Pozostali nasi uczniowie uplasowali się w drugiej, trzeciej i czwartej dziesiątce. W zawodach wzięło udział wiele osób na co dzień trenujących biegi w klubach w takich miastach jak Olsztyn, Warszawa czy Radom, więc wyniki naszych zawodników należy uznać za dobre. Po wizycie w McDonald wróciliśmy do Karolewa.
ZSCKR Karolewo reprezentowali: Anna Jakowicz III PT, Joanna Olenkowicz III PT, Alisa Lashkowskaya I FTH, Karol Orzołek I BB, Jakub Dąbrowski II BT, Piotr Stachelek II BT, Marcel Sadowski, Hubert Tyc II BT, Michał Polewaczyk I BT, Mikołaj Witliński I BT, Michał Dumkiewicz III ABB, Radosław Kuna III ABB, Bartosz Gustajtis I BB i Paweł Stępień I BB.

Gratulujemy i cieszymy się, że nasza młodzież pokazała hart ducha walki w tak ważnym dla historii naszego narodu miejscu.

 Opiekunem grupy był Andrzej Rzeczycki

Skip to content