Cyberprzemoc, odpowiedzialność prawna osób małoletnich i handel ludźmi…

26 maja 2022r. zostało zorganizowane spotkanie dla naszych pierwszoklasistów z technikum oraz szkoły branżowej z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. W czasie spotkania uczniowie zadawali liczne pytania zaproszonym gościom, od których otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Podczas spotkania profilaktycznego młodzież dowiedziała  się m.in. czym jest handel ludźmi, jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi. Funkcjonariusze przedstawili młodzieży zasady, o których należy pamiętać, planując podjęcie pracy za granicą. Poinformowali na co należy zwrócić uwagę, jak ustrzec się oraz gdzie szukać pomocy w sytuacjach wskazujących na to, że mamy do czynienia z tego rodzaju przestępstwem.

Otrzymali również informacje o konsekwencjach prawnych związanych z  cyberprzemocą, co im grozi za nieprzestrzeganie przepisów prawnych oraz przypomnienie, że po aktywności  w  Internecie zawsze zostaje ślad.

Bardzo dziękujemy funkcjonariuszom policji za przeprowadzenie spotkań w naszej szkole i będziemy korzystać z ich wiedzy i doświadczenia, aby młodzi ludzie mogli otrzymywać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dorota Nowik – pedagog

Skip to content