„Zdrowo na ludowo”

21 maja 2022r. odbyła się na terenie Wilczego  Szańca powiatowa majówka. Hasło imprezy brzmiało: „Zdrowo na ludowo”. W wydarzeniu wzięły udział koła gospodyń wiejskich z powiatu kętrzyńskiego, uczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Kętrzyna oraz nasza szkoła. Każdy zespól przygotował stanowisko, na którym do degustacji wystawiane były zdrowe potrawy.

Nasze stoisko prezentowało się bardzo okazale. Uczniowie z klasy 2HTP technikum architektury krajobrazu, pod kierunkiem swoich nauczycieli, pani Natalii Bielińskiej i pana Arkadiusza Wanata, przygotowali piękne dekoracje kwiatowe. Pastę z ciecierzycy i słonecznika, smalec z fasoli, pierożki z soczewicą, rogaliki i gofry przygotowali uczniowie klasy I PT, pod kierunkiem Pań: Barbary Degórskiej i Anny Skrzypy.  Upieczony został również chleb na zakwasie, nad przygotowaniem którego czuwały Panie Krystyna Szerszeń i Wioletta Ławrywianiec.   Do dekoracji  potraw wykorzystano prace wykonane przez uczniów klasy  III ABB i AGB na zajęciach z carvingu pod kierunkiem pani Wioletty Ławrywianiec. W przygotowanie stoiska naszej szkoły włączyli się również uczniowie z klasy III ABB z Panem Grzegorzem Mazurowskim oraz Pan Zbigniew Bodnar i Pan Dyrektor Jan Mickiewicz. Stoisko ZSCKR w Karolewie reprezentowały i obsługiwały uczennice z klasy I PT Laura Roguszka i Roksana Wależak.

Impreza „Zdrowo na ludowo” była jednocześnie konkursem na najlepszą zdrową potrawę. Miło nam poinformować, że zajęliśmy trzecie miejsce i wygraliśmy nagrodę w wysokości 500 zł.

Powiatowa majówka przebiegała w przyjemnej atmosferze, jedynym minusem była deszczowa pogoda ale i tak wszystkim uczestnikom dopisywał humor, a imprezę o charakterze lokalnym  należy uznać za udaną.

Anna Skrzypa, Barbara Degórska

 

Skip to content