Klasa II A BB poznała system penitencjarny

18 maja 2022r. uczniowie klasy II ABB, mieli możliwość poznania zasad funkcjonowania systemu penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Dublinach.

Uczniowie na własnym przykładzie doświadczyli na czym polega procedura wstępu na teren jednostki organizacyjnej oraz  mieli możliwość wysłuchania krótkiego wykładu zorganizowanego przez funkcjonariuszy ZK w Dublinach na temat sposobu działania poszczególnych jednostek broni gładko lufowych oraz broni przeznaczonej do miotania amunicją penetracyjną.

Uczniowie klasy II ABB z zaciekawieniem przypatrywali się zasadom wykorzystywania środka przymusu bezpośredniego, które przedstawił funkcjonariusz Zakładu Karnego. Po prezentacji został przeprowadzony pokaz, szkolenia psa specjalnego przeznaczonego do wykrywania środków odurzających psychotropowych. Zostaliśmy oprowadzeni po części  Zakładu Karnego,   gdzie mieliśmy możliwość poznania w jaki sposób odbywają się widzenia na przeznaczonym terenie. Po zwiedzaniu nasi uczniowie zasiedli za sterami pojazdu konwojowego, gdzie mogli się wcielić w funkcję dowódcy konwoju, konwojenta, oraz skazanego konwojowanego. Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzaniem stanowiska dowodzenia serca operacyjnego jednostki organizacyjnej oraz poznania zadań funkcjonariuszy, którzy pełnili tam służbę.

                                                                                                                                Grzegorz Mazurowski

Skip to content