Architekci mają nową szklarnię.

Pracownie dydaktyczne w ZSCKR w Karolewie są wyposażane na najwyższym poziomie. Dzięki temu możemy kształcić profesjonalistów w swoich zawodach. Jednym z najnowszych obiektów szkolnych jest niedawno oddana do użytku szklarnia. Idealna do doskonalenia umiejętności nabywanych na  kierunku architektura krajobrazu.

Własna szklarnia ogrodowa przyczyni się do ekologicznego podejścia w uprawie roślin. Uprawianie roślin, bylin, krzewów i ziół będzie sprzyjało zdobywaniu wiedzy i umiejętności dotyczących ich rozmnażania i pielęgnacji. Uprawa roślin w szklarni pozwoli dbać o ich rozwój już od samego początku, a tym samym będzie poletkiem służącym prowadzeniu doświadczeń i badań.

W szklarniach możemy uprawiać zarówno lokalne kwiaty ozdobne, jak i te o egzotycznym pochodzeniu, na przykład begonie, goździki, aksamitki, pelargonie, lobelie, dalie oraz róże. Miłośnicy egzotycznych owoców mogą próbować sił w uprawie arbuza czy melona. Jest także miejsce na pachnące zioła: miętę, tymianek, bazylię, kolendrę, szałwię, oregano, rozmaryn, melisę, lawendę, szałwię.

Praca w szklarni przy uprawie roślin sprzyja też zachowaniu zdrowia i dbaniu o kondycję, ponieważ wymaga samodyscypliny i ruchu. Wysiłek fizyczny dobrze wpływa na samopoczucie, zwiększa tempo przemiany materii, poprawia pracę serca, mięśni, stawów i wszystkich układów wewnętrznych, więc pozwala połączyć aspekt dydaktyczny z elementami stylu zdrowego życia.

Szklarnia jest kolejną inwestycją służącą podnoszeniu jakości pracy szkoły, jej rozwojowi i wpłynie na poziom kształcenia w zawodzie technik architektury krajobrazu. Młodzi architekci będą mogli empirycznie wzbogacać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności zawodowe. Wszak umysły uczniów, podobnie jak kwiaty, otwierają się najpełniej, kiedy stworzy im się warunki do wzrastania.

Arkadiusz Wanat

Skip to content