„Charytatywnie dla Norberta”

26 kwietnia był w naszej szkole dniem „otwartego serca”. Samorząd Uczniowski wspólnie z panią Katarzyną Aleszczyk, zorganizował akcję „Charytatywnie dla Norberta”, której głównym celem było wsparcie finansowe leczenia Norberta – ucznia naszej szkoły, który choruje na mięsaka Ewinga. Nasza akcja składała się z gry terenowej i kiermaszu ciast.

Kiermasz ciast cieszył się ogromnym powodzeniem. Nasza młodzież stanęła na wysokości zadania i ilość ciast przerosła nasze oczekiwania. Oj, było w czym wybierać! Ciasta były przepyszne i „rozeszły” się bardzo szybko. Dziękujemy klasom, które upiekły ciasto.

Gra terenowa, to bardzo ciekawa zabawa, do której wpisowe wynosiło 1 zł od osoby z klasy. Do gry zgłosiło się 16 drużyn. Fabuła gry odnosiła się do kierunków kształcenia w ZS CKR w Karolewie. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, sprytem, inteligencją i sprawnością fizyczną.  W grze terenowej wykorzystano narzędzia TIK: aplikację Naerpod oraz kody QR. Młodzież zdobywała punkty wykonując zadania przydzielone przez agentów na poszczególnych stacjach. Wskazówki miejsc z zadaniami umieszczone były w aplikacji Nearpod. Gra terenowa przez młodzież została oceniona pozytywnie, o czym świadczą ich wypowiedzi:

Paweł: Super się bawiliśmy, chcemy jeszcze raz !!!

Laura: Najciekawsze były piłki halucynki, najtrudniejsze znalezienie ciągnika.

Maciek: Podobało się, nic nie trzeba zmieniać, dziękujemy!

Wojtek: Najciekawsze było znalezienie agenta, a najtrudniejsze znaleźć pomieszczenie.

Kacper: Najbardziej podobało mi się szukanie piłek.

Mateusz:  Najtrudniejsze było odnalezienie się w garażach, a najciekawsza  była zabawa w gastronomii.

Po ciężkiej i wyrównanej walce, za którą bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwycięzcami gry terenowej została klasa 3 H4P w składzie: Kacper Czarnota, Mateusz Pająk, Mateusz Platz

II miejsce zdobyła klasa IV PT – Milena Chylak, Darek Chylak, Kamil Szarejko

III miejsce II HTP – Oliwia Wołkowska, Weronika Czarnota, Rafał Stadnik

Serdecznie dziękujemy agentom, bez których gra by się nie odbyła: pani Janinie Fąderskiej, pani Halinie Szeląg, pani Magdalenie Witkowskiej – Hrycek, panu Grzegorzowi Mazurowskiemu oraz panu Arkadiuszowi Wanatowi.

Dzięki naszej akcji zebraliśmy 2.400 zł!

Dziękujemy Dyrekcji za pomoc i wsparcie akcji oraz wszystkim, którzy dołożyli przysłowiową cegiełkę na ten szczytny cel.

Katarzyna Aleszczyk, Katarzyna Dziębowska, Samorząd Uczniowski

 

Skip to content