Pożegnanie maturzystów mieszkających w internacie „Kormoran”

Przełom kwietnia i maja to radosny czas dla nas wszystkich. Dni stają się dłuższe i cieplejsze, a wakacje są coraz bliżej.  Dla maturzystów to jednak czas wyjątkowy – już niedługo przystąpią do matur, a następnie wyruszą w świat.

W czwartek, 21.04 w naszym Internacie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. W imieniu całej społeczności internackiej  przywitano przybyłych gości: Dyrekcję Szkoły, Kadrę Wychowawczą Internatu, a szczególnie zamieszkałych w internacie tegorocznych absolwentów. Uroczystość wraz ze scenografią  przygotowali uczniowie klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawcy. Na naszych maturzystów czekała wyjątkowa niespodzianka. Przywitani zostali prezentacją zdjęć z lat 2018-2022. To była wzruszająca podróż w czasie. Następnie, po wprowadzeniu wszystkich w klimat uroczystości przez prowadzących,  wyświetlony został film składający się z krótkich wywiadów z maturzystami. Ich zadaniem było  dokończenie zdań w kontekście przywoływania internackich wspomnień z ostatnich czterech lat.

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu Julia Zaj i Karol Cywiński w imieniu społeczności internackiej wszystkim absolwentom życzyli powodzenia w zdobywaniu nowych celów i aspiracji. Pani kierownik internatu Genowefa Jasionek wręczyła maturzystom podziękowania za zaangażowanie i aktywny udział w życiu internatu oraz drobne upominki.

Zakończeniem uroczystości były podziękowania w imieniu maturzystów, które wygłosił przedstawiciel klas maturalnych Dariusz Chylak oraz pamiątkowe zdjęcia.

Aktywnie w przygotowanie uroczystości włączyli się: Zofia Kamecka, Wiktoria Przybysz, Weronika Kędzierska, Wiktoria Łuszcz, Dawid Barycz, Mikołaj Witliński, Paweł Butkiewicz, Piotr Poterucha, Michał Polewaczyk.

Dziękuję za współpracę i wspaniałą atmosferę.

Eleonora Bronakowska

Skip to content