Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia 2022 r. odbyły się zajęcia zorganizowane przez Panią Agnieszkę Giedrys i Panią Iwonę Dźwil dotyczące edukacji proekologicznej uczniów ZSCKR w Karolewie. W warsztatach wzięło udział dwudziestu trzech uczestników z siedmiu klas.

Pierwsza część zajęć przebiegła w postaci wykładu promującego wszelkie postawy proekologiczne wśród młodzieży. Omówione zostały zagadnienia  związane z zanieczyszczeniem kuli ziemskiej m.in.: problemy z selektywną segregacją odpadów, marnotrawstwem wody, problemami energetyki, ociepleniem klimatu. Uczniom zostały zaproponowane sposoby zapobiegania i zmniejszania degradacji środowiska naturalnego.

W drugiej części warsztatów uczestnicy rozwiązywali quiz składający się z dziesięciu zadań. Nie obeszło się bez dogrywki. I miejsce zajęła Weronika Czarnota z klasy 2HTP, II miejsce zajął Adam Gut z klasy 2LT, zaś III miejsce zajął Jakub Gasperowicz z klasy 2HTP. Nagrody główne i nagrody pocieszenia zostały przekazane ZSCKR w Karolewie przez Nadleśnictwo Srokowo, któremu serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy uczestnikom zaangażowania i wiedzy. Nie poprawimy całego świata od razu, ale jesteśmy w stanie wprowadzić korzystne zmiany stopniowo, zaczynając od siebie. Do zobaczenia za rok.

Agnieszka Giedrys

Skip to content