Dar życia

Nasi uczniowie (musieli być pełnoletni) 12 kwietnia br. po długiej przerwie ( z powodu pandemii COVID19) ponownie przystąpili do realizacji pięknego i szlachetnego celu, jakim jest oddawanie krwi.

Niektórzy z nich po raz pierwszy oddali krew. Jednorazowo każdy przekazał ok. 450 ml tego bezcennego daru, aby móc ratować życie i zdrowie innych osób. Po oddaniu krwi otrzymali batoniki, czekolady, aby wzmocnić swój organizm. Zebrano około 10 litrów tego bezcennego leku, którego nie jesteśmy w stanie niczym innym zastąpić.

Moc jest z naszymi uczniami, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie i udział w akcji honorowego krwiodawstwa. Zapraszamy do następnego spotkania, aby pokazać, że zależy nam na innych osobach i nie jesteśmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie zorganizowania poboru krwi przy naszej szkole Panu Robertowi Maczanowi – Prezesowi Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach.

Dorota Nowik – pedagog

Skip to content