Siódmy finał konkursu na temat ,,Praca naukowa Marii Curie – Skłodowskiej” za nami !!!

Miło nam jest poinformować, że po dwóch latach przerwy mogliśmy ponownie przeprowadzić już siódmy finał konkursu: Praca naukowa Marii Curie – Skłodowskiej, organizowany przez nauczycieli fizyki i chemii. Konkurs skierowany jest do uczniów klas pierwszych i zawsze cieszył się dużym zaangażowaniem młodzieży.

Zespoły klasowe, po otrzymaniu wytycznych dotyczących przebiegu konkursu, musiały wyszukać, opracować i zapamiętać jak największą ilość informacji dotyczących pracy naukowej naszej noblistki, by w kolejnym etapie zaprezentować pozyskaną wiedzę w części zmagań finałowych.

W trakcie finału, trzyosobowe drużyny z sześciu klas pierwszych, odpowiadały na wylosowane pytania.  Dwugodzinnej rywalizacji towarzyszyły emocje, radość i dzielenie się wiedzą. Drużyny wspierała widownia, młodzież klas pierwszych, która nagradzała swoich kolegów i koleżanki brawami.

Tegoroczną rywalizację wygrali uczniowie klasy I Technikum weterynaryjnego, jednak gratulacje należą się wszystkim drużynom za chęć poszerzania wiedzy i wspólną zabawę.

I miejsce – klasa I LT w składzie: Kornelia Gałkowska, Damian Maczuga, Anna Wojtkiewicz

II miejsce – klasa I PT w składzie: Olga Stępień, Laura Roguszko, Agata Pierzchanowska

III miejsce – klasa I BT w składzie: Nikodem Karczewski, Mikołaj Witliński, Sebastian Zawadka

Gratulujemy!!!

Ewa Wereda i Monika Nowak

Skip to content