„Akordy wzruszeń”  – konkurs recytatorski z wzruszającym finałem.

14 lutego 2022 roku w czytelni dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie odbyła się I edycja Kętrzyńskich Spotkań Lirycznych „Akordy wzruszeń”, których organizatorem było Towarzystwo Miłośników Kętrzyna.

Celem konkursu była popularyzacja twórczości kętrzyńskich poetów, promowanie kultury żywego słowa i kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka. W tej edycji był to konkurs recytatorski związany z twórczością pani Elżbiety Wąsik, autorki wierszy, które recytowała młodzież klas ósmych i szkół ponadpodstawowych naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Wojtkiewicz z klasy I LT, Aleksandra Ziniewicz z klasy III LT, Agata Pierzchanowska i Laura Roguszka z klasy I PT.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie pani Małgorzata Margas przedstawiła organizatorów tego wydarzenia oraz jury w składzie; Lucyna Tokarczyk, Halina Małachowska, Wiesława Wołoncewicz, Ewa Brzostek i Małgorzata Margas. Autorka tomiku wierszy „Akordy wzruszeń”, pani Elżbieta Wąsik powitała licznie zgromadzonych uczestników, podzieliła się swoimi emocjami związanymi z obcowaniem z literaturą i tworzeniem poezji. Uczestnicy wylosowali kolejność wystąpień i na scenie pojawili się młodzi ludzie z bardzo osobistymi interpretacjami wierszy. Autorka słuchała ich z nieukrywanym wzruszeniem. W czasie obrad jury wystąpiła pani Prezes Towarzystwa Miłośników Kętrzyna Maria Raksimowicz – Skibińska, która podziwiała wrażliwość młodzieży i dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat zdalnego nauczania i życia w czasie pandemii.

Pani Elżbieta Wąsik podarowała swój tomik poezji wszystkim zebranym, a jury przydzieliło trzystopniowe wyróżnienia oraz nagrody. I miejsce zdobyła Anna Wojtkiewicz, która swoją przejmującą recytacją wiesza „Ja też chcę” zachwyciła autorkę oraz wszystkich słuchających. Wyróżnienie pierwszego stopnia otrzymała Aleksandra Ziniewicz, Agata Pierzchanowska wyróżnienie drugiego stopnia, a Laura Roguszka otrzymała dyplom za udział w konkursie. Zwycięzcy oraz wyróżnieni zostali zaproszeni przez panią Elżbietę Wąsik na spotkanie autorskie, gdzie będą mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie szerszej publiczności.

Gratulujemy serdecznie naszym laureatkom oraz pani Lucynie Olszewskiej i pani Marzenie Cogiel za przygotowanie uczennic do konkursu.

Janina Fąderska

Skip to content