WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „KRAJOBRAZ OTWARTY”

Dzień Krajobrazu obchodzony jest w Polsce 20 października, w celu upamiętnienia podpisania przez Polskę Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. W tym roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wybrała myśl przewodnią dla tej inicjatywy: „Otwarte krajobrazy”.

Pod takim hasłem w szkole odbył się konkurs fotograficzny mający  na celu docenienie dostępnych na co dzień przestrzeni przyrodniczych, rolniczych i miejskich. Uczniowie mieli za zadanie wykonać zdjęcie z motywem krajobrazu otwartego. Zgłosiło się dziesięciu uczestników z różnych klas. Dziękujemy wszystkim uczniom za nadesłane zdjęcia!

Uczniowie, którzy przesłali swoje prace do konkursu:

Imię i nazwisko ucznia klasa
Dominika Kopka 3BTH
Filip Ulążka 3BTH
Adam Kowalczyk 3B4
Laura Roguszka 1PT
Zuzanna Grinda 1PT
Weronika Czarnota 2HTP
Rozalia Jastrzębska 2HTP
Jakub Gasperowicz 2HTP
Marlena Rosa 3FTL
Dominika Modzelewska 3H4P

 

Jury oceniające prace reprezentowało różne dziedziny: pani wicedyrektor Lucyna Olszewska – polonista, pani Agnieszka Giedrys – biolog, pani Agnieszka Zalewska – matematyk, pani Karolina Janowicz – rolnicze przedmioty zawodowe, pani Magdalena Witkowska – Hrycek – przedmioty zawodowe architektury krajobrazu. Jury otrzymało zdjęcia, które zakwalifikowały się do konkursu (max. 3 każdego autora) podpisane literami alfabetu, w celu nadania całkowitej bezstronności ocenie. Spośród dziesięciu uczestników wyróżniono:

  1. Miejsce Jakub Gasperowicz klasa 2HTP
  2. Miejsce Zuzanna Grinda 1 PT
  3. Marlena Rosa 3 FTL

Wyróżnienia:

Weronika Czarnota 2HTP

Rozalia Jastrzębska 2HTP

Termin odebrania nagród będzie ustalony wkrótce. Wszystkie zdjęcia, które brały udział w konkursie zostaną wyeksponowane w „Galerii na schodach” w budynku Arkadia. Dziękuję za udział wszystkim uczniom, wierzę, że umiejętność dostrzegania piękna otaczającego krajobrazu ubogaca nas każdego dnia.

Magdalena Witkowska – Hrycek

Wszystkie zdjęcia uczestników konkursu

 

Skip to content