Biegi Przełajowe GRUNWALD 2021

06.10 br. na Polach Grunwaldu odbyły się jesienne biegi przełajowe, do udziału w których została zmotywowana nasza reprezentacja. Organizatorem przedsięwzięcia był Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy a współorganizatorami: Urząd Gminy Grunwald, Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej, Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Imprezie patronowali: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Był to pierwszy start w biegach przełajowych naszych uczniów od 2008 roku. Chciałbym zaznaczyć,  że uczniowie biorący udział w tych zawodach są amatorami, żadne z nich nie trenuje biegania.

Najlepiej zaprezentowała się uczennica klasy II HTP Magda Kolbus, zajmując 8. miejsce, ustępując jedynie trenującym. Na 13. miejscu uplasowała się Joanna Olenkowicz uczennica klasy III PT. Pozostałe nasze zawodniczki ukończyły bieg w dwudziestce (na 38 uczestniczek). Uczeń klasy III AGB Kacper Krumplewski został sklasyfikowany na 16. miejscu w biegu na 2000 m na 54 uczestników.

Podsumowując zawody, należy pochwalić zawodników za ich zaangażowanie, wolę walki, chęć godnego reprezentowania naszej szkoły. Mam nadzieję, że w przyszłym roku na Polach Grunwaldu będziemy jeszcze większą ekipą i powalczymy w klasyfikacji drużynowej.

Dziękuję za zaangażowanie w przygotowania młodzieży nauczycielom w-f: C. Tyszce oraz A. Rzeczyckiemu oraz tym, którzy pomogli nam znaleźć motywację do udziału w zawodach.

 

Opiekun grupy:
J. Dziemiańczyk

Skip to content