Rejs z Panem Ministrem.

W czwartek 23-09-2021 r. nasi uczniowie Zofia Bejnarowicz, Karolina Gagdzis, Piotr Fal, Adam Kowalczyk, Krystian Maląg oraz Dominik Marszałek uczestniczyli wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Panem Grzegorzem Pudą i Dyrektorem Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej MRiRW – Panem Robertem Jakubikiem, w rejsie żaglowcem Baltic Beauty. Rejs był zwieńczeniem przypadających w tym roku obchodów stulecia Morskiego Instytutu Rybackiego (Gdynia), jednego z najstarszych w Polsce instytutów badawczych.

Podczas rejsu pracownicy Morskiego Instytutu Rybackiego prezentowali historię i dorobek instytutu. W spotkaniu uczestniczyli też pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, którzy dzielili się wiedzą na temat sieci innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Do struktur Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego należy także Akwarium Gdyńskie, które zostało otwarte 23 czerwca 1971 r. z okazji obchodów 50-lecia istnienia Morskiego Instytutu Rybackiego w budynku instytutu, pierwotnie nosiło nazwę Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie, w lipcu 2003 r. zmieniono jego nazwę na obecną.

Jest to nowoczesny ogród zoologiczny, w którym mogliśmy podziwiać ponad 1400  zwierząt wodnych i wodnolądowych należących do około 200 gatunków z najróżniejszych zakątków kuli ziemskiej.

Do największych atrakcji należy zachwycająca feerią barw rafa koralowa oraz takie okazy jak rekiny przydenne, piranie czerwone, płaszczki słodkowodne, najmniejszy krokodyl świata – krokodyl krótkopyski oraz najcięższe węże świata – anakondy zielone.

Zbigniew Bodnar

 

Skip to content