WITAJ BRACIE W INTERNACIE

INTERNAT jest placówką opiekuńczo-wychowawczą prowadzoną przez szkołę dla młodzieży uczącej się poza miejscem zamieszkania. W naszej szkole jest to tętniące życiem miejsce, w którym uczniowie odnajdują swój drugi dom.

31 sierpnia 2021 roku do braci mieszkającej pod dachem „Kormorana” dołączyli uczniowie klas pierwszych. W sumie nasze progi przekroczyło 41 nowych wychowanków, 27  chłopców i  14 dziewcząt. Przywitała ich przyjazna kadra wychowawcza internatu wraz z panią kierownik. Nowoprzybyli mieszkańcy zostali zakwaterowani w pokojach cztero-, trzy- i dwuosobowych. Po przydzieleniu do odpowiednich grup zostali zapoznani z regulaminem internatu oraz wszystkimi zasadami obowiązującymi w internacie.

Poza nauką, jest też czas na rozrywkę i aktywne spędzanie czasu. Do swojej dyspozycji mieszkańcy  mają bilard, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, szulera, a także uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych w hali sportowej oraz siłowni szkolnej.

Przed nimi jeszcze OTRZĘSINY, gdzie będą musieli wykazać się wiedzą oraz sprytem, aby na dobre  wpisać się w grono społeczności internackiej.

Krzysztof Kania

Skip to content