„Trudny koń przekazuje najwięcej…”

Pierwszego czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu klasa 2 BTH pod opieką wychowawczyni Magdaleny Witkowskiej – Hrycek w ramach wycieczki integracyjno – krajoznawczej odwiedziła Stado Ogierów w Kętrzynie. Inicjatywa wspólnego spaceru pieszego narodziła się ze strony uczniów, w celu aktywnego spędzenia czasu i reintegracji klasy po czasie zdalnego nauczania.

Wyruszyliśmy z Karolewa rano i udaliśmy się do Kętrzyna. Zdecydowaliśmy się zwiedzić wyjątkowy obiekt jakim jest Stado Ogierów – pozostałość po jednym z czterech stad ogierów w dawnych Prusach Wschodnich. Znajduje się tam najdłuższa stajnia w Europie, która ma 200 m długości i wyjątkowa zabudowa z 1877 r.  Pracownik oprowadził nas po obiekcie, opowiedział o historii i współczesnej sytuacji stada, otworzył nam boksy z końmi i pozwolił uczniom nawiązać kontakt ze zwierzętami. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiecane lody i wróciliśmy na kolejne lekcje.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni ze wspólnej inicjatywy i czasu spędzonego razem. Okazało się, że wielu z nich nawet nie wiedziało o istnieniu Polskiego Stada Ogierów w Kętrzynie, które wspólnie ze Stadniną Koni Nowe Jankowice stanowi centrum hodowli konia zimnokrwistego w Polsce.

Magdalena Witkowska – Hrycek

Skip to content