Dzień Dziecka w Internacie !!!

Dzień dziecka to święto wszystkich dzieci na świecie. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca. Jest to dzień zabawy i radości, każde dziecko powinno sie poczuć wyjątkowo i miło spędzić czas z najbliższymi. Dzień Dziecka to również najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha – ciekawość świata, spontaniczność, chęć do zabawy.

 Młodzieżowa Rada Internatu pod opieką pani Iwony Dźwil z okazji tego święta przygotowała fantastyczny festyn integracyjny. Każdy mógł wybrać coś dla siebie spośród takich dyscyplin jak: piłka nożna, piłka siatkowa, dwa ognie oraz hula hop. Nie zbrakło tańców integracyjnych takich jak belgijka oraz taniec do utworu „Jerusalem”.  Lubiącym rywalizację zorganizowano grę terenową „Szlakiem historii Karolewa”, w której główną  nagrodą były bilety do kina na dowolnie wybrany seans filmowy. Do rywalizacji zgłosiło się 6 grup 5-cio osobowych. Uczniowie musieli rozszyfrować dwa hasła, odpowiedzieć na 5 pytań z historii Karolewa, które posiadali ukryci  na terenie Karolewa agenci. Wszyscy znakomicie wykonali zadania, pokonując trasę w bardzo dobrym czasie. Zwyciężyła grupa w składzie: Alicja Sawicka, Zuzanna Błachnio, Oliwier Engelhardt, Adam Kowalczyk i  Kacper Mrówka. Wszyscy uczestnicy gry otrzymali upominki, które wręczyła pani Dyrektor Lucyna Olszewska oraz pani Kierownik Internatu Genowefa Jasionek.

Rozegrany został również mecz piłki siatkowej młodzież kontra wychowawcy, wynik 2:0 🙂

W trakcie spotkania integracyjnego MRI częstowała lodami, a pan Krzysztof Kania z gitarą czuwał przy ognisku, zapraszał do wspólnej biesiady z pieczeniem kiełbasek.

Dziękujemy panu Grzegorzowi Kocińskiemu za pomoc w organizacji sprzętu grającego, za przepiękne zdjęcia. króciutki film oraz Adamowi Rybitwie za udokumentowanie wydarzenia w przepięknej fotorelacji.

Pani Iwonie Dźwil, pani Katarzynie Aleszczyk oraz panu Andrzejowi Sienkiewiczowi dziękujemy za szczególne zaangażowanie w organizację spotkania i stworzenie atmosfery, w której uśmiechało się do nas nawet słońce.

Młodzieżowa Rada Internatu

 

Skip to content