Mechanicy agrotronicy z nowym sprzętem do nauki zawodu

Baza dydaktyczna w ZSCKR w Karolewie podlega ciągłej modernizacji i rozwojowi. W ramach funduszu PROW otrzymaliśmy długo oczekiwany sprzęt do nauki zawodu w technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki: ciągnik rolniczy John Deere 6100 M, opryskiwacz polowy przyczepiany John Deera oraz zawieszany rozsiewacz nawozów Bogballe.

Ciągnik wyposażony jest w system wspomagania prowadzenia równoległego z dokładnością 15 cm, automatycznej jazdy na uwrociach oraz wspomaganie pracy operatora  w systemie RDA i aplikacji JDLink, która umożliwia w sposób zdalny połączenie się z operatorem podczas pracy. Ułatwi to nadzór i kontrolę pracy agregatu maszynowego a w przyszłości szybką diagnozę ewentualnych niedomagań.

Rozsiewacz wykorzystuje system zmiennego dawkowania nawozów mineralnych w czasie rzeczywistym oraz na podstawie sporządzonych map zasobności gleby w składniki mineralne. Wszystko to uzupełnia opryskiwacz polowy, umożliwiający  dozowanie zmiennej  dawki środków ochrony roślin w zależności od potrzeb.

Nowe wyposażanie posłuży rozwojowi kompetencji zawodowych mechaników agrotroników.

Jacek Lipka

 

Skip to content