Mistrz Ortografii 2021

Czy ważna jest umiejętność poprawnego pisania? Uczestnicy 14.edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii” uważają, że tak. Dlaczego? „Każdy zrozumie wtedy sens naszej wypowiedzi.” „Powinniśmy być dumni z tego, że mamy możliwość posługiwania się jednym z trudniejszych języków świata.”

W tym roku, ze względu na pandemię, musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników. O zaszczytny tytuł Mistrza zawalczyli przedstawiciele pięciu klas pierwszych zgłoszeni przez polonistów: Antonina Opala ILT, Paulina Szałkowska IBTF, Marzena Trusz IABB, Magdalena Kolbus I HTP i Jakub Dąbrowski I BT.

Pani wicedyrektor Lucyna Olszewska przypomniała tradycję tego konkursu w naszej szkole i życzyła jak najlepszych wyników. Pierwszoklasiści mieli za zadanie uzupełnić tekst 78 ortogramami. Najtrudniejszym okazał się wyraz „zharmonizowane”, nikt nie zapisał go poprawnie.

Mistrzem Ortografii 2021 została Magdalena Kolbus. II miejsce zajął Jakub Dąbrowski, a III Antonina Opala. Gratulujemy i zachęcamy do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Na zwycięzców będą czekać w szkole dyplomy i nagrody, na razie muszą zadowolić się „piątką z polskiego”.

 

Organizatorzy

Katarzyna Dziębowska

Marzena Cogiel

Skip to content