UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, a cały miesiąc poświęcony jest dobroci dla naszych przyjaciół mniejszych. Na co dzień należy pamiętać nie tylko o naszych pupilach, ale przede wszystkim o bezdomnych zwierzętach, które oczekują ludzkiej miłości i pomocy.

Uczniowie naszej szkoły w tej kwestii nie zostali obojętni. Od 21 września do 9 października trwała w szkole akcja zbiórki karmy dla podopiecznych lokalnego schroniska dla zwierząt w Pudwągach. Była to już kolejna tego typu akcja organizowana na rzecz zwierząt w ostatnich latach. Zwieńczeniem przedsięwzięcia 12 października była wizyta uczniów w schronisku. Przedstawiciele klas i indywidualni uczniowie zaangażowani w akcję, dostarczyli zebrane dla zwierząt smakołyki, zobaczyli podopiecznych oraz schronisko, niektórzy po raz pierwszy, i uzyskali od pracowników schroniska informacje na temat jego funkcjonowania. Wyjazd zaowocował obopólnym zadowoleniem, zarówno uczniów jak i samych zwierząt, a organizatorka przedsięwzięcia dziękuje wychowawcom i młodzieży z klas: III BB, IV PT, I LT, II BTH oraz uczniom: Magdalenie Kolbus z klasy I HTP, Dominice Kopka i Kacprowi Mrówce z klasy II BTH oraz, a może przede wszystkim, Panu Dyrektorowi Zespołu za umożliwienie i wspieranie tego typu działań.

Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content