Chłopaki na medal!!!

Jak co roku, z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z internatu wraz z Panią Iwoną Dźwil przygotowały 30 września imprezę pod hasłem „Chłopaki na medal”. Spotkanie miało formę turnieju, w którym wzięli udział reprezentanci poszczególnych grup . W składzie jury mogliśmy zobaczyć Panią Dorotę Borowską, Pana Krzysztofa Kanię  i przedstawicielkę dziewcząt Wiktorię Kulmaczewską.

Konferansjerkę wspaniale poprowadziły Oliwia Szyrwińska i Urszula Duda. Na początek chłopcy niebanalnie i ciekawie zaprezentowali się. Następnie  wykonywali  poszczególne konkurencje, co nagradzane było punktami. Czekały ich niecodzienne wyzwania. Rywalizację rozpoczęli od odgadnięcia melodii, w której  musieli wykazać się odrobiną wiedzy muzycznej. Kolejne sportowe zmagania  wzbudzały niesamowite emocje. Były pompki, skakanie przez skakankę i przeciąganie liny. Chłopaki są w końcu na medal, dali radę, bo jak nie oni to kto? Dużo radości   uczestnikom i widzom sprawił taniec „kaczuchy”, który wychowankowie wytańczyli perfekcyjnie.

Najtrudniejszym zadaniem okazało się rozpoznawanie kobiecych akcesoriów i kosmetyków. Chłopakom potrzebne było takie szkolenie.

Konkurencje przerywane były życzeniami i wierszami dla chłopców, które pięknie wyrecytowały Julia Klimek, Weronika Kędzierska i Wiktoria Łuszcz. Brawo dziewczyny, oby życzenia się spełniły!

W czasie obrad jury odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzonego przez  Młodzieżową Radę  Internatu „Debeściak internatu” . Zwycięzcą okazał się Kamil Zadrożny z klasy III PT,  zaraz po nim uplasował się  Patryk Dąbrowski z IV LTH i trzecie szacowne miejsce zajął Wojtek Sztamborski z klasy IV BBT. Brawo Chłopaki-Debeściaki!

Dzięki niesamowitemu wsparciu wychowawców ostatecznie chłopakami na złoty medal zostali panowie z pierwszej grupy Pani Elwiry Rzeczyckiej. Srebro otrzymała grupa czwarta pana Krzysztofa Kani. Brązem mogą pochwalić się chłopaki trzeciej  grupy pani Eleonory Bronakowskiej.

Turniej okazał się dobrą rozrywką zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt, bacznie obserwujących zmagania kolegów. Po reakcji i zadowolonych minach widać było, że wszyscy dobrze się bawili. Impreza była także ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi. Cieszy fakt, ze wszyscy potrafili pozytywnie reagować i wyrażać swoje emocje oraz zachowywali dyscyplinę i kulturę podczas wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękuję  za odwagę i dzielne reprezentowanie swoich grup Rafałowi Sękulskiemu, Bartoszowi Guni, Jakubowi Radziewiczowi, Bartoszowi Skonieczce, Arkadiuszowi Gołasiowi, Jakubowi Szuchalskiemu, Szymonowi Trzcińskiemu, Maciejowi Kurpiewskiemu, Hubertowi Bodnarowi.

Podziękowania należą się także Wojtkowi Sztamborskiemu za oprawę muzyczną i obsługę sprzętu nagłośniającego oraz  Wiktorii Ogórek I Izie Niedźwieckiej za oprawę fotograficzną.

Opracowała:  Iwona Dźwil

Dodaj komentarz

Skip to content