Kętrzyński Kilometr

Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na nasz wygląd, wydolność i zdrowie, ale poprawia także humor, wprawia w dobry nastój, redukuje stres,  wpływa na codzienną motywację, uczy zarządzania czasem i organizacji, kształtuje charakter i dyscyplinę.  Dlatego warto wstać z kanapy i zacząć się ruszać. 10 września silna reprezentacja Internatu ZS CKR w Karolewie tak właśnie zrobiła, wstała z kanapy i w ramach aktywnego spędzania czasu wolnego oraz promocji lekkiej atletyki, przystąpiła do rywalizacji w Kętrzyńskiej Lidze Biegowej, która  cyklicznie, od 16 lipca, odbywa się na Stadionie Miejskim w Kętrzynie pod nazwą „Kętrzyński kilometr”.

Organizatorem  jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie oraz Fundacja Drużyna ML. Celem imprezy jest promocja sportu i rekreacji na świeżym powietrzu jako idealnej formy dbania o zdrowie oraz promocja biegania wśród mieszkańców Kętrzyna i regionu.

Nasi wychowankowie w składzie: Karolina Wierzbicka, Marzena Dommnik, Wiktoria Łuszcz, Krystian Maląg, Adam Kowalczyk, Oliwier Engelhart, Szymon Bartyzel, Adrian Popiel, Paweł Pawuk, Bartosz Szumlański,  podjęli wyzwanie pokonania dystansu 1000 m.  i wykonali je wzorowo. Towarzysząca rodzinna atmosfera sprzyjała ustanawianiu własnych rekordów życiowych.

Dziękuję Dyrekcji za umożliwienie wyjazdu, wychowawcom Internatu za motywację do aktywności fizycznej  i  wsparcie uczniów.

                                                                                                          Katarzyna Aleszczyk

Dodaj komentarz

Skip to content