List otwarty Dyrektora Szkoły do Rodziców i Opiekunów oraz Uczniów klas ósmych

   Mamy nadzieję, że we wrześniu, kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek, ogłaszający rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, przekonacie się Państwo, że nasza szkoła to nie tylko kompleks budynków służących zdobywaniu wiedzy i umiejętności zawodowych. To widok naszych uczniów i nauczycieli przekraczających progi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie sprawi, że będziemy mogli stwierdzić: ta szkoła to wielopokoleniowa wspólnota ludzi – uczących się i nauczających. Dlatego właśnie pragnę wystosować zaproszenie do podjęcia nauki w naszej szkole oraz rozpoczęcia  wspólnej drogi edukacyjnej uczniów, ich rodziców jak i nauczycieli.

   ZSCKR w Karolewie jest miejscem wyjątkowym, to jedna z najnowocześniejszych, a jednocześnie najstarszych szkół, z ponad 70-letnią historią i 12 tysiącami absolwentów, dbająca o wszechstronny rozwój uczniów i zapewniająca profesjonalną bazę dydaktyczną oraz zespół nauczycieli indywidualnie  podchodzących do każdego ucznia. Nasi nauczyciele gotowi są wspierać rodziców w trudnym procesie wychowawczym, bo tylko w atmosferze współpracy ze strony rodziców i nauczycieli młodzież może rozwijać swój potencjał. Wśród uczniów mamy grono laureatów ogólnopolskich olimpiad zawodowych, a nasi absolwenci są  poszukiwanymi i cenionymi na rynku pracy fachowcami.

   Zaangażowanie nauczycieli, rodziców i uczniów jest gwarancją tworzenia środowiska, w którym  uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, budują poczucie własnej wartości, przygotowują się do dorosłego życia. Dlatego też gorąco zapraszam do naszej szkoły! Dzielmy się wzajemnie tym, co w nas najlepsze, a nasi obecni i przyszli uczniowie niech będą pierwszym i jedynym powodem, dla którego warto podejmować każdy wysiłek edukacyjno-wychowawczy.

 

Dyrektor Szkoły

Jan Mickiewicz

Dodaj komentarz

Skip to content