WE ARE READY FOR GREECE!!!

Dopłynęliśmy do brzegu – 07 marca zakończyliśmy nasze cotygodniowe spotkania z językiem angielskim w roli głównej😊 Cztery sobotnie spotkania minęły nam bardzo szybko i pracowicie!

Młodzież z pewnością poradzi sobie w sytuacji robienia zakupów, kupienia biletu,  czy zgłoszenia problemu w recepcji hotelowej. Będą mogli odważnie i swobodnie poznawać nowych europejskich przyjaciół, przedstawić się i powiedzieć coś więcej o sobie w sytuacji nieoficjalnej, towarzyskiej, przedstawić się w sytuacji oficjalnej, czy też swobodnie rozmawiać z pracownikami hotelu na temat podejmowanych zadań i obowiązków w czasie stażu zawodowego w Grecji. A to wszystko za sprawą dużego wysiłku, który włożyliśmy w nasze wspólne zajęcia językowe. Postawiliśmy przede wszystkim na komunikację, wzbogacanie słownictwa o tematy związane z mówieniem o sobie, własnych pasjach, upodobaniach, swojej rodzinie i znajomych, codziennej rutynie, w sytuacjach na dworcu, lotnisku, w recepcji hotelowej, w ogrodzie, restauracji. Uczniowie odgrywali scenki dialogowe, w których, między innymi, byli gośćmi hotelowymi i kelnerami, dokonywali rezerwacji stolika, zamawiali posiłek.

Uczestnicy kształcili umiejętności językowe takie, jak mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie. Bogacili zasób słownictwa o tematy związane z życiem codziennym, domem, miejscem zamieszkania, rodziną, zainteresowaniami, spędzaniem czasu wolnego, pracą (usługi gastronomiczne, architektura krajobrazu), sytuacjami na lotnisku, na dworcu, w hotelu, w restauracji, zasięganiem oraz udzielaniem informacji. Poznali także podstawowe zasady bhp, na wypadek potrzeby wezwania w języku angielskim pogotowia, z prośbą o udzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Komunikacja nie może odbywać się bez zastosowania zasad gramatycznych typowych dla każdego języka. Dlatego też gramatyka przeplatała się na naszych zajęciach z poznawaniem nowego słownictwa. Poznawaliśmy ją oglądając filmiki na Youtube i ćwicząc „w praktyce” 😊 Co prawda, jak mawiał klasyk: „Polacy nie gęsi iż swój język mają”. Jednak zachęcam Was, Drodzy uczniowie, do wiary we własne możliwości językowe oraz korzystania z wiedzy i umiejętności językowych. Jestem pewna, że doskonale sobie poradzicie w wielkim świecie! Niezapomnianej greckiej przygody😊

                                                                                        Your English teacher – Barbara Jagieło

Dodaj komentarz

Skip to content