KIERUNKOWSKAZ – WARSZTATY EDUKACYJNE Z DORADZTWA ZAWODOWEGO

14 lutego uczniowie najstarszych roczników technikum i szkoły branżowej spotkali się z przedstawicielami Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni/Gdańsku. Standardowo, celem spotkania była promocja uczelni i poszczególnych jej kierunków. Zainteresowani wypełniali ankiety, które umożliwią im drogą pocztową uzyskanie materiałów i wszelkich informacji na temat studiów.

Ze względu na fakt, że większość uczniów prędzej czy później wejdzie na rynek pracy, niektórzy w ciągu najbliższego roku, istotna jest umiejętność wyróżnienia się w procesie rekrutacyjnym, co daje znaczącą przewagę nad innymi. Dlatego też, mając to na uwadze, odbyte spotkanie miało charakter warsztatów edukacyjnych, podczas których prelegenci omówili wybrane elementy CV, rozmowy kwalifikacyjnej oraz kreowania wizerunku w Internecie.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak na początku swojej kariery zawodowej pozytywnie wyróżnić się spośród innych kandydatów i jakich błędów ustrzec się w tych trzech obszarach. W programie warsztatów poruszone były kwestie takie, jak: CV – przeżytek czy przyszłość, podstawowe błędy popełniane w CV oraz wskazówki jak ich uniknąć, gdzie szuka informacji przyszły pracodawca, jak i po co należy dbać o wizerunek w wirtualnej rzeczywistości, a także trzy elementy, dzięki którym można się wyróżnić podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

                                                    Organizator spotkania: Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content