WALENTYNKI W INTERNACIE

13 lutego w Internacie „ Kormoran” odbyło się spotkanie walentynkowe. Za przygotowanie odpowiedzialna była grupa I z opiekunem Panią Elwirą Rzeczycką.

Konferansjerzy Weronika Kędzierska i Paweł Grzyb przywitali całą społeczność internacką wraz z Panią Kierownik Genowefą Jasionek i wychowawcami internatu.

Pierwsze słowa skierował Adam Kowalczyk, który wcielił się w postać poety Adama Mickiewicza. W pięknym przebraniu zaprezentował utwór „ Niepewność”. Mogliśmy też przez chwilę posłuchać piosenki w wykonaniu Marka Grechuty pod tym samym tytułem.

Po czym Amor i jego walentynka czyli Maciej Maląg i Kinga Szczubełek rozdali pocztę walentynkową, która cieszyła się zainteresowaniem – rozdano około 50 walentynek.

Następnie wybrano 5 osób z każdej grupy do trzech konkurencji.

Pierwsza to KALAMBURY – trzeba było odgadnąć hasło-film/serial miłosny, bajka, przysłowie/powiedzenie o miłości. Dla niektórych okazał się nie lada wyzwaniem, inni natomiast „robili wszystko” żeby tylko ich drużyna odgadła.

Drugą konkurencją był Quiz 1 z 8 – należało w ciągu minuty odpowiedzieć na 8 pytań związanych z walentynkami.

Trzecia to SŁOWA – w ciągu minuty trzeba było wymienić najwięcej słów kojarzących się ze słowem WALENTYNKI.

Jury w składzie Pani Genowefa Jasionek, Pani Iwona Dźwil i Pani Agata Nowakowska ogłosiły wyniki:

III miejsce- grupa I

II miejsce – grupa II i IV

I miejsce-grupa III

W trakcie rozdawania słodkich upominków przez Amora w postaci serduszkowych lizaków Daria Krajewska wykonała utwór Nea „Some Say”. Był to debiut wychowanki i wykonała go bardzo dobrze.

Po uroczystości odbyła się charytatywna walentynkowa loteria fantowa. Można było kupić los (każdy wygrywał) i wspomóc osoby potrzebujące. Loteria cieszyła się sporym zainteresowaniem. Sprzedaliśmy 70 losów co dało nam kwotę 210 zł. Za przekazane fanty dziękuję Pani Katarzynie Dziębowskiej, Pani Elwirze Rzeczyckiej, Pani Agnieszce Pędzich oraz Adamowi Kowalczykowi.

Pragnę serdecznie podziękować grupie I, a w szczególności Pawłowi Grzybowi, Weronice Kędzierskiej, Adamowi Kowalczykowi, Maciejowi Malągowi, Kindze Szczubełek, Darii Krajewskiej, Kacprowi Mrówce, Hubertowi Sarneckiemu, Wiktorii Łuszcz, Ewelinie Prażniewskiej, Weronice Budnik, Nikoli Sikorze, Nikoli Kuligowskiej oraz wychowankom biorącym udział w konkurencjach.

Dziękuję za dekorację  Pani Genowefie Jasionek oraz za pomoc w organizacji Pani Agacie Nowakowskiej.

Fotorelacja Kamila Klimek, nagłośnienie Michał Kulig.

 

Elwira Rzeczycka

Dodaj komentarz

Skip to content