Spotkanie opłatkowe z emerytami 2019

Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego,

aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…

św. Jan Paweł II

Coroczne, wigilijne spotkania emerytowanych pracowników naszej szkoły to już tradycja. Odczytanego przez Dyrektora Zespołu Jana Mickiewicza fragmentu Pisma Świętego uczestnicy tego spotkania wysłuchali w skupieniu.

Powitanie i ciepłe słowa skierowane w stronę zgromadzonych wokół stołu sprawiły, że świąteczna atmosfera zagościła wśród obecnych w gościnnych progach świetlicy internatu. Punktem kulminacyjnym było przełamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia w blasku choinki i misternie wykonanych świątecznych dekoracji.

Jasełka, pod wymownym tytułem „Jest w Tobie światło”, przygotowane przez młodzież i nauczycieli naszej szkoły spotkały się z uznaniem naszych gości. Spotkanie upłynęło w świątecznej, radosnej atmosferze, a wspomnieniom i rozmowom nie było końca. Wspólne kolędowanie oraz upominki w postaci ręcznie wykonanych ozdób choinkowych podkreśliły siłę tradycji oraz niezwykłość spotkania ludzi, dla których karolewska szkoła jest miejscem, do którego wraca się z przyspieszonym biciem serca.

Wszyscy wierzymy, że za rok spotkamy się w tym samym, albo jeszcze większym gronie.

Lucyna Olszewska

Dodaj komentarz

Skip to content