KOCHAJ, SZANUJ, NIE KRZYWDŹ, NIE BIJ!

„Jeśli kochasz, nie bijesz, jeśli kochasz, nie krzyczysz” … słowami piosenki w wykonaniu znanych ludzi świata artystycznego 10 grudnia 2019 r. rozpoczęło się w kinie „Gwiazda” uroczyste podsumowanie Ogólnoświatowej Kampanii „Biała wstążka”.

W Kętrzynie po raz kolejny wydarzenie to pod patronem Burmistrza Miasta Kętrzyn znalazło propagatorów wśród pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Komendy Powiatowej Policji, nauczycieli, pedagogów i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Przez szesnaście dni w ramach kampanii odbyło się wiele działań profilaktycznych skierowanych przeciw wszechobecnej przemocy. W naszej szkole w klasach pierwszych odbyły się zajęcia warsztatowe na temat: „Chcę czuć się bezpiecznie w szkole” prowadzone przez panią pedagog. Uczniowie z empatią analizowali odczucia ofiary przemocy, mówili o kulturze słowa i jego sprawczej sile, a także o tym, że nie można być obojętnym na krzywdę czynioną drugiemu człowiekowi.

W ramach kampanii młodzież szkół podstawowych wykonała wiele ciekawych i bardzo wymownych prac plastycznych na konkurs pod tytułem: „Mój bezpieczny świat”, zaś uczniowie szkół ponadpodstawowych pod tym samym tytułem wzięli udział w konkursie na spot profilaktyczny promujący zdrowy styl życia bez przemocy, uzależnień oraz uświadamiający zagrożenia z nich wynikające.

Naszych uczniów również nie mogło w konkursie zabraknąć. Adam Rybitwa, Gabriel Mróź i Damian Myszczyński zmierzyli się z zadaniem i zrobili to na najwyższym poziomie. Spośród ośmiu filmów dostarczonych ze szkół powiatu kętrzyńskiego, spot naszych chłopców zajął pierwsze miejsce. „Fonoholizm”, bo tak był zatytułowany film, nie miał sobie równych.. Doceniono jego pomysłowość, wymowę i techniczne wykonanie.

Warto nadmienić, że Adam i Gabriel już po raz drugi wzięli udział w konkursie na spot filmowy. Rok temu zdobyli trzecie miejsce, dzisiaj pierwsze.

Rozwijacie się chłopaki, a może to odkryty talent?

                                                                                                         Małgorzata Sokołowska

Zwycięski materiał filmowy:

Dodaj komentarz

Skip to content