53 bombki na choince w MRiRW

Członkowie delegacji z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie razem z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim i sekretarzem stanu Szymonem Giżyńskim tradycyjnie dekorowali bożonarodzeniowe drzewko, które stanęło w gmachu MRiRW. Zawieszone wspólnie na choince ręcznie malowane bombki reprezentują 53 szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W skład delegacji naszej szkoły weszli: dyrektor Jan Mickiewicz, kierownik internatu Genowefa Jasionek, pracownicy niepedagogiczni: Zbigniew Łukasik i Adam Kosiorek oraz uczennice klas pierwszych architektury krajobrazu: Wiktoria Łuszcz, Dominika Modzelewska, Marcelina Szrage i Katarzyna Sadlak.

W swoim wystąpieniu minister Ardanowski, zwracając się do młodzieży, podkreślił, że zawód rolnika jest coraz trudniejszy ze względu na konieczność zrozumienia współczesnego świata, związków i relacji zachodzących na rynkach. Szkoły, w tym szkoły rolnicze, powinny przygotowywać młodzież do tego, jak sobie radzić w szybko zmieniającym się świecie ze zmianami klimatycznymi, zachowaniem środowiska naturalnego i jakości gleby.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na potrzebę współpracy i utrzymywania kontaktu szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z resortem. Symbolem tych więzi jest właśnie choinka udekorowana wspólnie przez przedstawicieli ministerstwa oraz społeczności szkolnej.

Składając życzenia świąteczne i noworoczne minister Ardanowski stwierdził, że od tego jaka będzie jakość kształcenia młodzieży zależy przyszłość naszego rolnictwa, a zwracając się do młodych adeptów sztuki rolniczej powiedział: „Serdecznie życzę, abyście wykonując w przyszłości zawód rolnika cieszyli się powszechnym uznaniem i zrozumieniem ze strony społeczeństwa, że wytwarzacie to, co wszystkim jest niezbędne do życia – żywność”.

Stroiki świąteczne, które wykonali nasi architekci krajobrazu z klasy III i IV pod czujnym okiem nauczycielki przedmiotów zawodowych Natalii Bielińskiej sprawiły, że na twarzach obdarowanych zagościł uśmiech, a w MRiRW na dobre zagościła atmosfera świąteczna.

Lucyna Olszewska

 

Dodaj komentarz

Skip to content