PODSUMOWANIE AKCJI „SZPIKOWA PACZKA DLA ONKODZIECIACZKA”

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,

 ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,

z jakim tej pomocy się udziela”.

    

Akcja „Szpikowa Paczka dla Onkodzieciaczka” dobiegła końca. Od 16.10 do 30.11.2019r. można było przekazywać nowe rzeczy: zabawki, lalki, książki, gry, ubrania, słodycze, artykuły biurowe itp. Organizatorem przedsięwzięcia była grupa I Internatu „ Kormoran” w Karolewie pod opieką Pani Elwiry Rzeczyckiej oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Karoliny Janowicz. Do akcji w formie charytatywnego kiermaszu ciast, wsparcia finansowego i rzeczowego przyłączyła się cała społeczność szkolna z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami ZSCKR w Karolewie. Uzbieraliśmy łącznie z dwóch kiermaszy 2207,98zł, z czego 2008,10 zł przeznaczyliśmy na zakup prezentów pacjentom Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Kwotę w wysokości 199,88 przeznaczyliśmy dla Nadii, 10-letniej dziewczynki z Barcian, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową.

4 grudnia (dzień przed Dniem Wolontariusza) mieliśmy przyjemność gościć wolontariusza Drużyny Szpiku Barciany Panią Beatę Korzeniewską-Siwek. W spotkaniu uczestniczyła grupa I z internatu oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Pani Beata w bardzo fachowy sposób wyjaśniła na czym polega wolontariat, jakie są cele i zadania oraz jak pomagają chorym dzieciom. Wolontariusze, mimo obowiązków, poświęcają swój czas by angażować się w działalność na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich najbliższych. Dzięki ich kreatywności i entuzjazmowi w szpitalu często słychać śmiech pacjentów, którzy mogą na chwilę zapomnieć o swojej chorobie. Mają czas by wysłuchać, porozmawiać, by być razem, bo nie ma nic cenniejszego niż obecność drugiego człowieka.

Pani Beata również odpowiedziała  na pytania młodzieży związane z wolontariatem i podopiecznymi Drużyny Szpiku Barciany za co serdecznie dziękujemy.

W imieniu swoim jeszcze raz  DZIĘKUJĘ CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ  za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, oraz za bezinteresowną chęć do czynienia dobra. Mam nadzieję, że również za rok przyłączymy się do akcji.

                                                                                                                             Elwira Rzeczycka

Dodaj komentarz

Skip to content