Turniej w piłce siatkowej dziewcząt

28 listopada w Karolewie został rozegrany turniej o mistrzostwo rejonu w piłce siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu kętrzyńskiego, węgorzewskiego, bartoszyckiego i Lidzbarka Warmińskiego.

W pierwszym meczu nasze dziewczęta spotkały się z LO Węgorzewo. Lekko stremowane przegrały pierwszego seta 20:25. W dwóch kolejnych okazały się lepsze. Po zaciętej walce wygrały trzeciego seta 18:16 i cały mecz 2:1.

Kolejnym rywalem Karolewa było ZS i PO Lidzbark Warmiński. Dopingowane przez publiczność zagrały bardzo dobrze wygrywając 2:1.

Następnie zmierzyliśmy się z LO Bartoszyce. Nasze zawodniczki po dwóch zwycięstwach poczuły się chyba zbyt pewnie. Wyszły na boisko kompletnie rozkojarzone, przegrywając wyraźnie pierwszego seta. W drugim podjęły walkę, ale to nie wystarczyło. Przegrały go 23:25 i cały mecz 2:0.Pozostałe mecze w grupie ułożyły się tak nieszczęśliwie, że dwa zwycięstwa i jedna porażka dały dopiero 3 miejsce w grupie i brak awansu do półfinału.

Gra naszego zespołu była lepsza od wyniku, więc można z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Skład ZSCKR Karolewo:

Aleksandra Karaś, Paulina Krawiec, Gabriela Koziorzemska, Katarzyna Kownacka, Dominika Modzelewska, Kornelia Warżun, Karolina Gagdzis i Emilia Hałabuda.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. LO Bartoszyce
  2. ZS Bartoszyce
  3. LO Węgorzewo
  4. I LO Kętrzyn
  5. ZSCKR Karolewo
  6. LO Lidzbark Warmiński
  7. ZS i PO Lidzbark Warmiński

                                                                                                                      Andrzej Rzeczycki

Dodaj komentarz

Skip to content