„Straż Pożarna, słucham…..”

27.11.2019r. odbyło się szkolenie uczniów klas pierwszych z zakresu przepisów przeciwpożarowych. Internat odwiedzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Kętrzyna – pan kapitan Sławomir Siwek i dyżurny stanowiska kierowania pan Mariusz Dźwil.  

Strażacy przedstawili wychowankom zagrożenia, które mogą zaistnieć w internacie. Mówili o porażeniu prądem, pożarach, upadkach z wysokości i zatruciu czadem.  Wychowankowie zapoznali się z przepisami przeciwpożarowymi. Nabyli również umiejętności postępowania na wypadek pożaru. Przypomnieli też zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W pewnym momencie przystojny pan  kapitan poprosił jedną z wychowanek o rękę… Niestety, tylko po to, aby zbadać  jej puls.                                                       

Ciekawostką było udostępnienie oryginalnej rozmowy odbywającej się między  dyspozytorem (obecnym na spotkaniu) a chłopcem, który powiadomił straż pożarną o pożarze budynku mieszkalnego. Wychowankowie  z wielkim zainteresowaniem i powagą  odsłuchali rozmowy. Na końcowym etapie szkolenia wyświetlone zostały instruktażowe filmiki animacyjne.  Spotkanie ze strażakami zrobiło na młodzieży duże wrażenie.                                               

Wychowankowie, w ramach podziękowań, pożegnali strażaków oklaskami.

Iwona Dźwil

Dodaj komentarz

Skip to content