KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W ROLNICTWIE

Szóstego  listopada w naszym internacie odbył się KONKURS WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W ROLNICTWIE. Organizatorem zmagań była Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Wprawdzie konkurs o podobnej tematyce odbył się na poziomie szkolnym kilka tygodni wcześniej,  ale przypominania o bezpieczeństwie nigdy za wiele. Szczególnie jest to ważne w rolnictwie, które jest zawodem o bardzo wysokim stopniu ryzyka utraty zdrowia lub życia. Biorąc pod uwagę fakt, iż znacząca część naszych mieszkańców pochodzi z rodzin rolniczych i sami kiedyś nimi będą, a inni również mieszkają na terenach wiejskich, organizacja tego rodzaju konkursu jest jak najbardziej zasadna. Obecność 33 osób stających w szranki świadczy o dużym zainteresowaniu tą problematyką. Należy podkreślić również to, że uczestnicy pochodzili z klas I – IV, a wśród nich były też dziewczęta. Rywalizacja polegała na rozwiązywaniu testu, z którym niektórzy poradzili sobie bardzo szybko i sprawnie. I tak, po ich sprawdzeniu, można było wyłonić zwycięzców:

I miejsce – Wojciech Sztamborski z klasy IIIABT

II miejsce – Piotr Soliwoda z klasy IV BTF

III Miejsce – Jakub Trzciński z klasy III ABT

Zwycięzcy otrzymali Nagrody.

Po części konkursowej zebrani mogli obejrzeć 2 filmy o zasadach bezpieczeństwa podczas prac w rolnictwie.

Gratulujemy zwycięzcom, a pracownikom KRUS: kierownikowi – panu Kazimierzowi Kuriacie oraz inspektorowi – panu Leszkowi Twarogowskiemu, dziękujemy za kolejne interesujące spotkanie oraz bardzo dobrą współpracę z naszą szkołą. Dziękuję również pani Iwonie Dźwil za pomoc w organizacji zmagań.

Andrzej Sienkiewicz

Dodaj komentarz

Skip to content