Wycieczka dydaktyczna do fabryki SaMASZ

30.10.2019r. uczniowie klas IV TMRiA i TR pod kierunkiem pana Przemysława Sulowskiego i pana Jacka Lipki oraz dzięki wsparciu finansowemu SaMASZ Sp. z o.o. uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej. Miała ona na celu pokazanie uczniom naszej szkoły procesu technologicznego i produkcyjnego maszyn rolniczych wytwarzanych przez znanego producenta na polskim rynku.

Wyjazd rozpoczęliśmy od zbiórki na szkolnym parkingu o godz. 6:00, skąd wyruszyliśmy do Zabłudowa koło Białegostoku. Na miejsce dojechaliśmy o godz. 10.30, gdzie zostaliśmy powitani przez właściciela i pracowników firmy SaMASZ. Następnie zostaliśmy zaproszeni na prezentację filmu pt. „SaMASZ – pasja, profesjonalizm, zaangażowanie” oraz szkolenie BHP i PPOŻ, po czym otrzymaliśmy kamizelki, kaski oraz okulary ochronne i przystąpiliśmy do zwiedzania hali produkcyjnej. W czasie zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć m.in. linię produkcji elementów konstrukcyjnych oraz montażu. Odwiedziny w fabryce zakończyliśmy o godz. 13.00 wspólnym obiadem oraz zdjęciem.

Wartym podkreślenia jest fakt, że maszyny, które wyjeżdżają z fabryki SaMASZ, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu myśli technicznej rodzimych specjalistów. Zakład produkcyjny w Zabłudowie, to również potencjalne miejsce pracy dla absolwentów naszej szkoły jak również odbywania praktyk uczniowskich. Wyjazd ten to zarówno zastrzyk wiedzy zawodowej, ale również inspiracja do podejmowania inicjatyw przedsiębiorczych oraz kształcenia kompetencji kluczowych.

Przemysław Sulowski

Dodaj komentarz

Skip to content