Światowy Dzień Chleba 2019

24.10.2019r. to Światowy Dzień Chleba. Po raz jedenasty w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs propagujący wypiek chleba na zakwasie. W konkursie uczestniczyło czternaście klas.

Każda przygotowała oddzielne stanowisko, na którym wyeksponowała pieczywo wraz z dodatkami. Były tam: chleb na zakwasie z żurawiną, pestkami dyni, słonecznika, chleb bananowy, chleb ziołowy, czosnkowy oraz  dodatki w postaci: dżemów, konfitur, miodów, marynat, past, pasztetów, wędlin, smalcu, soków owocowo-warzywnych, dziczyzny, bigosu. Z każdym rokiem konkurs  i liczba  uczestników biorących w nim udział jest coraz większa. Dobrze byłoby, żeby uczestniczyły w przyszłym roku wszystkie klasy z naszej szkoły, do czego serdecznie zachęcamy.

 Komisja konkursowa w składzie : dyrektor Jan Mickiewicz, wicedyrektor Zbigniew Bodnar oraz pani Małgorzata Nowińska dokonywała oceny: organoleptycznej chleba i produktów dodatkowych, wyglądu stanowiska, pomysłowości wykonawców oraz kultury obsługi stanowisk przez uczniów.

I miejsce zajęła klasa IV PT – wychowawca Bożena Fedczak

II miejsce zajęła klasa II PT – wychowawca Agnieszka Pędzich

II miejsce zajęła klasa III PT   – wychowawca Monika Nowak

III miejsce zajęła klasa I L4  – wychowawca Karolina Janowicz

Zwycięskiej klasie maturalnej gratulujemy, wszystkim uczestnikom życzymy zaangażowania i pomysłowości w kolejnych konkursach szkolnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wychowawcom za zaangażowanie i wspólnie spędzone chwile w złociste, jesienne przedpołudnie.

                                                                                                                       Organizatorzy : Małgorzata Jankielewicz i Wioletta Ławrywianiec

Dodaj komentarz

Skip to content