Internacki Dzień Edukacji Narodowej

„Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…”

17.10.2019 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia  Edukacji Narodowej. Podczas apelu w krótkim montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez grupę I pod opieką Pani Elwiry Rzeczyckiej zaprezentowano wiersze i utwory muzyczne. Konferansjerzy Wiktoria Łuszcz i Paweł Grzyb przywitali zaproszonych gości: dyrekcję szkoły, wychowawców, pracowników obsługi oraz wychowanków internatu. Młodzież skierowała ciepłe słowa i życzenia. Następnie Gabriel Mróź w humorystyczny sposób zaprezentował teksty z życia szkoły i internatu.

Piosenki  Antka Smykiewicza „ Pomimo burz” i Sound’n’Grace&Filip Lato „100” wykonały uczennice klasy I Weronika, Wiktoria i Kamila. Był to debiut wychowanek, które poradziły sobie świetnie i zachęciły widownię do wspólnego śpiewania.

Przedstawiciele społeczności internackiej przeprowadzili plebiscyt  i przyznali nauczycielom i pracownikom „Internackie Ordery Uśmiechu”. Młodzież wybierała w dwóch kategoriach: order wychowawcy internatu i order pracownika obsługi.

Order uśmiechu wychowawcy:

III miejsce- Pani Iwona Dźwil

II miejsce- Pani Elwira Rzeczycka

I miejsce- Pan Krzysztof Kania

Order uśmiechu pracownika obsługi:

III miejsce- Pani Ewa Kamińska

II miejsce- Pani Zofia Kostecka

I miejsce- Pan Wiesław Sztejter

Panowie: K. Kania i W. Sztejter  za zajęcie I miejsca musieli wypić sok z cytryny i zaprezentować piękny uśmiech, aby móc uzyskać „ Order uśmiechu”.

Następnie Pani Elwira Rzeczycka – opiekun młodzieżowej Rady internatu w roku szkolnym  2018/2019 podziękowała wychowankom wraz z panią Kierownik Internatu za owocną pracę i nieocenioną pomoc w przygotowaniu uroczystości internackich. Dyplomy i upominki otrzymali: Emilia Hałabuda, Dominika Zyśk oraz Damian Kulbacki.

Głos zabrała nowa przewodnicząca Kamila Klimek, która złożyła życzenia nauczycielom i obsłudze internatu.

W imieniu społeczności wszystkim nauczycielom i pracownikom wręczone zostały ręcznie zrobione kwiatki jako symbol wdzięczności.

Bardzo dziękuję za pomoc grupie I, a w szczególności: W. Łuszcz, P. Grzyb, W. Kędzierskiej, K. Klimek, D. Kurowskiej, D. Gwiazda, O. Engelhardtowi, M. Kulikowi, G. Mróźowi, E .Hałabuda, N. Kuligowskiej, A. Kowalczyk, W. Budnik, N. Sikorze, P. Pasławskiej.

Elwira Rzeczycka

Dodaj komentarz

Skip to content