ORŁY, SOKOŁY, HEROSY… z internatu „Kormoran”!

30.09.2019r. w internacie „Kormoran” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Chłopaka” integrująca całą społeczność internacką. Celem uroczystości, przygotowanej pod kierunkiem pani Barbary Mazurowskiej, było rozwijanie zdolności artystycznych i doskonalenie umiejętności współpracy w grupie.

Prowadzące uroczystość  Dominika Zyśk  i Julia Traczyk powitały zebranych gości: panią wicedyrektor Lucynę Olszewską, panią kierownik internatu Genowefę Jasionek, wychowawców internatu, a szczególnie drogich kolegów w dniu ich święta. Zostały złożone życzenia z okazji Dnia Chłopaka, koleżanka Julia Traczyk  zaśpiewała piosenkę pt. „Chłopaki nie płaczą”. Następnie prowadzące  zaprosiły na parodię w wersji internackiej utworu „Świtezianka” Adama Mickiewicza.  Kolejną piosenkę Mateusza Mijała pt. „Zabierz mnie” zaśpiewała Paulina Pasławska. Przeprowadzono też sondę wśród  dziewcząt z naszego internatu na temat chłopaków, z której wynika, że chłopcy mogą być wspaniałymi przyjaciółmi, życie bez nich nie byłoby tak wspaniałe, dziękują im za pomocną dłoń  i dar dobrego serca, poczucie humoru i serdeczność.

Następnie rozpoczęły się konkurencje, w których udział brali chłopcy mieszkający w naszym internacie. Każdy z nich musiał przyszyć guzik, zrobić makijaż oraz przebrać się za dziewczynę i zaprezentować się przed publicznością. Okazali się niezawodni, każdy z nich mógłby być kreatorem mody. Kolejną konkurencją była znajomość symboli marek samochodów – chłopcy wykazali się ogromną wiedzą w tej dziedzinie. Młodzież również w rytm muzyki tańczyła,  siadając w przerwie na krzesełkach, których przy każdym tańcu ubywało. Przedstawiciele płci męskiej internatu chętnie brali udział w zabawie. Koleżanki zaprosiły chłopaków na słodki poczęstunek oraz obdarowały na koniec batonikiem z życzeniami. Wieczorem odbyła się dyskoteka, na której wszyscy dobrze się bawili.

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania pani kierownik Genowefie Jasionek za dekorację z okazji „Dnia Chłopaka”, pani Iwonie Dźwil za  przewodniczenie w Jury. Młodzieży za przygotowanie  i prowadzenie  imprezy Julii Traczyk , Dominice Zyśk, Paulinie Pasławskiej, Oliwii Szyrwińskiej, Wiktorii Kulmaczewskiej , Weronice Filipiuk, Alicji Pilskiej, Urszuli Duda. Słodki poczęstunek przygotowały Zuzia Błachnio, Klaudia Paliwoda, Ola Zinkiewicz, Emilka Hałabuda, która również pełniła rolę fotografa.

 

Barbara  Mazurowska

Dodaj komentarz

Skip to content