Ostatni etap projektu edukacyjnego ,,Mechanika ot to” – wycieczka do Gdyni

Ostatni etap projektu edukacyjnego ,,Mechanika ot to” miał miejsce  w czwartek 30.05.2019 w Gdyńskim Centrum Eksperymentu. Wycieczka do Gdyni była  dla uczestników projektu  czasem podsumowania tego, co udało się  osiągnąć łącząc wiedzę z fizyki i przedmiotów zawodowych.

W Centrum Eksperymentu czas mijał szybko. To co zobaczyliśmy , dotknęliśmy i sprawdziliśmy zasadę działania ułatwi  zrozumienie zagadnień fizycznych i technicznych.  Kolejnym punktem programu była wizyta w  bardzo urokliwym  Muzeum Motoryzacji, które prowadzi  pasjonat i mechanik pan  Witek Ciążkowski ,Wnętrze w klimacie ulicy z lat trzydziestych oraz auta i motory  z początku XX wieku (wszystkie na chodzie!)  rozbudziły wyobraźnię, ukazały  proste i ciekawe rozwiązania techniczne, klasę i jakość wykonania. Pobyt w Gdyni zakończył się spacerem po molo i plaży w Gdyni Orłowo. Pełni wrażeń, lekko zmęczeni i z pomysłem na kolejny projekt techniczny wróciliśmy do Karolewa.

 

Niesamowicie podobała mi się wystawa zabytkowych samochodów i motorów. Uwielbiam ten stary styl. Podobały mi się tez klify w Orłowie .Piękne widoki i ścieżki ,po których mógłbym biegać całymi dniami.

     K.Birbach

 

 Wycieczka bardzo ciekawa. Dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy w Centrum Nauki i Experymentu.

  Hubert  Wrona, II ABT

 

Wycieczka do Gdyni z panią Ewą Weredą była wspaniała. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc: Centrum Nauki, Muzeum Motoryzacji, skwer Kościuszki, molo w Orłowie.  Chętnie powtórzyłbym ten wyjazd.

 Szymon Prusaczek, II ABT

 

Bardzo podobało mi się urwisko na plaży w Orłowie, zapewniło nam wszystkim dużo pozytywnych emocji. Zainteresowało mnie także wiele eksperymentów wodnych w Gdyńskim Centrum Nauki 

 Rafał Ruszczyk, II ABT

 

Wideo: Eustachy Terefeńko

Dodaj komentarz

Skip to content