POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE O PUCHAR STAROSTY KĘTRZYŃSKIEGO

    26 marca tego roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie odbył się powiatowy finał Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie 5 szkół ponadgimnazjalnych położonych na terenie powiatu kętrzyńskiego, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. W skład reprezentacji naszej szkoły weszli następujący uczniowie:

  1. Łukasz Dzieńkowski – kl. III TR
  2. Przemysław Kłys – kl. II a TMRiA
  3. Konrad Kłos – kl. II a TMRiA
  4. Wojciech Sztamborski – kl. II a TMRiA
  5. Jakub Trzciński – kl. II a TMRiA

    Konkurs, podobnie jak w naszej szkole, rozgrywany był w 2 etapach: pisemny test składający się z 30 pytań oraz finał ustny, do którego jury zakwalifikowało  3 uczestników z największą ilością punktów po teście.

    Duży sukces odniósł uczeń naszej szkoły Łukasz Dzieńkowski, który zajął w finale wysokie 3 miejsce (choć przed ostatnią turą pytań prowadził) i z rąk vice starosty kętrzyńskiego pana Andrzeja Lewandowskiego odebrał puchar i nagrodę rzeczową.

    Konkurs, w którym startowało 24 uczestników, stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.

    Podziękowania dla organizatora i fundatora nagród – Starosty Kętrzyńskiego pana Michała Kochanowskiego.

                                                                                                   Sławomir Jarosik

Dodaj komentarz

Skip to content