PROJEKT „KAROLEWO-SOPLICOWO”- CZ.I

    Aby spełniło się marzenie Adama Mickiewicza i jego księgi „zbłądziły pod strzechy” i na dłużej pozostały w rękach uczniów klas drugich technikum, pracujemy metodą projektu. Towarzyszy temu rywalizacja o tytuł „ostatniej klasy, która tak czyta, czuje i rozumie naszą narodową epopeję”.

    2 kwietnia 2019 r. został rozstrzygnięty pierwszy konkurs w kategorii: praca plastyczna. Każda klasa namalowała obraz do wylosowanego opisu przyrody z „Pana Tadeusza”. Komisja oceniająca w składzie: pan wicedyrektor Zbigniew Bodnar, pani Magdalena Witkowska-Hrycek, pani Katarzyna Dziębowska po wnikliwej analizie ustaliła, że zwyciężyły dwa stawy „jako para kochanków”(15 pkt na 15) w wykonaniu klasy II LTH, II miejsce zajęła klasa II BBT za brzozę, „która jako wieśniaczka, kiedy płacze syna” ( 14 pkt na 15), III miejsce przypadło klasie II PT za ogród z „ kukuruzą” i „harbuzem”(13 pkt na 15), natomiast poza podium znalazła się klasa II ABT za idące „samotne słońce”(12 pkt na 15).

    Wszystkie prace spełniły najważniejsze kryterium- wiernie odzwierciedlały poetycki obraz. Reszta to subiektywne odczucia.  Dziękuję uczniom za wykonanie zadania. Liczę na motywację w kolejnych konkurencjach.

    Zapraszam do kącika kontemplacyjnego w sali 201 we Wrzosie.

Marzena Cogiel

1pr.jpg20190402_104651.jpg

 

Dodaj komentarz

Skip to content